Jak się zmierzyć?

SPODNIE MĘSKIE

Robiąc zakupy pierwszy raz najlepiej kupić interesujące spodnie w 2 albo 3 rozmiarach i odesłać resztę na nasz koszt
(dotyczy zakupu od 200zł).
Pieniądze wrócą jak tylko otrzymamy towar.


Pierwsza liczba to obwód pasa w cm. Druga to wzrost. Jeśli nie znasz swoich wymiarów to koniecznie przeczytaj poniższe informacje.

Można zaufać temu, co się ma w szafie. Poniżej najskuteczniejsze metody.

 1. Wyciągasz z szafy spodnie od garnituru, ubierasz je i sprawdzasz czy aby przypadkiem nie wyrosłeś. Jeśli są odpowiednie to rozmiar powinien być na wszywce.
 2. Wyciągasz z szafy swoje ulubione spodnie. Upewnij się, że dobrze leżą.
 • Mierzysz zapięte, naciągnięte w pasie i mnożysz przez dwa. Do wyniku dodajesz 2 cm. To jest Twój obwód pasa. Zawsze zaokrąglaj w górę.
 • Fachowo obwód spodni w pasie mierzy się po obwodzie od zamka przeciągając centymetr dolną częścią paska przez tył i do zamka z drugiej strony. W ten sposób są mierzone nasze spodnie. Przykładowo rozmiar 98 mierząc w ten sposób powinien mieć nie mniej niż 98 cm. Tolerancja w górę maksymalnie do 2 cm.  
 • Długość to miara po szwie bocznym bez paska! W zależności od modelu długość przy tym samym wzroście może się różnić. Zależy to od szerokości nogawki dołem jak i od wysokości stanu. Najlepiej jednak sprawdzić tabelkę pod konkretnym modelem.

 


 

Wzrost 164  długość 94-96 cm.

Wzrost 170  długość 96-100 cm.

Wzrost 176  długość 100-104 cm.

Wzrost 182  długość 104- 108 cm.

Wzrost 188  długość  108-112 cm.

 • W najbliższym sklepie z modą męską powinni Ci pomóc.

Zawsze kiedy masz jakiekolwiek wątpliwości możesz zadzwonić lub napisać maila. Zrobimy wszystko byś był zadowolony. Nasz klient, nasz pan.

W naszym sklepie podzieliliśmy też spodnie ze względu na fasony.  

Regular/lekko dopasowany " Spodnie o klasycznym kroju szersze w udach.

Slim- węższe w udach. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o fasonach to przeczytaj artykuł "jak dobrać spodnie do sylwetki"

UWAGA

Spodnie o symbolu S0 są szersze o stanie średnim wyższym.

Spodnie o symbolu S1, S2, S3 mają stan średni.

Spodnie o symbolu S4 mają stan niski (2 cm niższy od średniego).

 

 • Bluzy, kurtki, t-shirty After'ki.
 • Aby dowiedzieć się jaki rozmiar kupić na początek zmierz obwód swojej klatki piersiowej.
 • Odzież AFTER'ki skalowana  jest co 4 cm. 

  Po pomiarze sprawdź rozmiar:
 • 96 cm w klacie rozmiar S
 • 100 cm w klacie rozmiar M
 • 104 cm w klacie rozmiar L
 • 108 cm w klacie rozmiar XL
 • 112 cm w klacie rozmiar XXL
 • 116 cm w klacie rozmiar 3XL
 • 120 cm w klacie rozmiar 4XL
 • 124 cm w klacie rozmiar 5XL
 • Jeżeli masz nietypowy wzrost i wiesz o tym to sprawdź długość rękawa w tabeli rozmiaru produktu.

 

KOSZULE MĘSKIE

Zwykle mężczyźni, którzy chodzą w koszulach, znają swój rozmiar. Koszulę powinniśœmy dobrać tak aby obwód koszuli w klatce piersiowej był około 10 do 14 cm większy niż obwód rzeczywisty klatki piersiowej. Np. jeżeliœ obwód klatki piersiowej wynosi 100 cm to wybieramy koszulę o obwodzie B 110 cm. Pamiętajmy przy tym by obwód C był również większy od faktycznego obwodu pasa.

Z dośœwiadczenia wiemy, że koszule na wzrost 176-182 pasują na mężczyzn o wzroœcie 173 do 185 cm. 


 

 

A 39 40 41 42 43 44
B 110 118 126
C 102 110 118
D 67 67 67

 

 

 

 
SWETRY MĘSKIE

Poniżej tabela wymiarów swetrów ZAJĄC. Zasada mierzenia jest taka jak przy koszulach lecz nie potrzebne są aż tak duże luzy gdyż swetry są elastyczne. Nawet sweter o wymiarach identycznych z klatką piersiową szybko dostosuje się do użytkownika.Ważne by wymiar swetra nie był mniejszy od wymiaru klatki piersiowej.

 

Rozmiary swetrów męskich

 

  ROZMIAR
M L XL XXL 3XL
A 65 68 70 73 73
B 62 63 64 66 66
C 104 110 114 118 120
D 102 108 108 112 116

 
RĘKAWICZKI MĘSKIE

Zasada numeracji jest bardzo prosta. Dany rozmiar oznacza obwód dłoni w cm zmierzony wzdłuż linii kostek ale bez kciuka. Pomiar należy wykonać dość ściśle, na wyprostowanej dłoni. Otrzymany wynik w centymetrach jest właśnie Twoim rozmiarem rękawiczek. Jeżeli otrzymałeś wynik np. między 20cm a na 20,5cm zaokrąglaj w dół, powyżej 20,5 cm zaokrąglaj w górę. Jest to metoda prosta i skuteczna w niemal każdym przypadku. Długość palców w naszych rękawiczkach jest tak dobrana, że w 99% rękawiczki pasują tylko na podstawie pomiaru obwodu dłoni. Stosuje się też rozmiary w calach mierzone dokładnie w ten sam sposób. Zwykle producenci nie piszą jednak czy chodzi o cale francuskie czy angielskie więc nie będziemy wprowadzać zamętu.

 

MARYNARKI

Pierwsza liczba rozmiaru to Twój obwód w klatce piersiowej mierzony pod pachami na luźnym oddechu. Druga to wzrost, który odpowiada za długość rękawa i całej marynarki.

 

KURTKI MĘSKIE

Pierwsza liczba to rozmiar, druga to Twój obwód klatki piersiowej. Trzecia liczba to wzrost dla którego przeznaczony jest dany rozmiar. W Tabeli pod opisem podane są rzeczywiste wymiary kurtki. Trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniego luzu między kurtką a sylwetką.

 

PASKI SKÓRZANE

Miara długości paska podawana jest od klamry do środkowej dziurki. Jeśli pasek ma rozmiar 90 cm to znaczy, że może go nosić mężczyzna, który ma w pasie od 85 do 95 cm.  

 

CZAPKI

Miara obwodu podana jest w centymetrach. Najprostszą metodą zmierzenia głowy jest zrobienie kółka z centymetra np. na 58 cm i założenie go sobie na głowę. Wtedy wiemy czy ten obwód czapki jest odpowiedni, za duży czy za mały. Wystarczy sobie wyobrazić, że to kółko jest czapką.