Żyj modnie i wygodnie. Spodnie slim.

 

Wiemy już, że podstawową funkcją odzieży jest ochrona przed wstydem. Odzież chroni nas też przed zimnem, a Beduini chronią się przed upalnym żarem tropików. My mamy za to piękny początek wiosny i powinniśmy zacząć myśleć o lżejszych kurtkach, które ochronią nas przed wiatrem i deszczem. No dobrze, przed deszczem niekoniecznie. Właśnie po to człowiek wymyślił parasol, żeby nie wyglądać jak mokra kura.

Na wiatr i deszcz najlepsze są tkaniny syntetyczne lub impregnowane bawełny o gęstym splocie. Następną ważną cechą, tak naprawdę podstawową, jaką powinna mieć odzież jest...? Otóż powinna być wygodna. Nie o to chodzi by wszystko było zbyt ciasne bo jest trend na slim. Trend na slim, czyli ubrania blisko ciała a nie o rozmiar za małe. Buty też kupujecie za ciasne albo za krótkie sandały? Chyba nie.

Jeżeli chcecie nosić bardzo dopasowane spodnie (np. chinosy) to koniecznie muszą zawierać dodatek elastyczny. Jeżeli spodnie są mocno dopasowane w udach i zrobione ze sztywnego poliestru to fajnie wyglądają na manekinie. Jak ubierzesz to też mogą się nieźle prezentować, ale pamiętaj, że w spodniach się też chodzi, siedzi, zgina, kuca, itd. Tu nie chodzi o to by wytrzymać, a po całym dniu z ulgą ściągnąć spodnie. Pamiętajcie, wygoda przede wszystkim.