Nie wszystko złoto co się świeci, czyli poliester zwany wełną. Spodnie klasyczne i wizytowe.

 

Czy zauważyliście, że zdecydowana większość sklepów oferujących modę męską wszelakiego rodzaju nie posiada w asortymencie spodni z tkanin wiskoza + poliester lub 100 % poliester? Wszędzie tylko wełny, elanowełny. Na halach targowych czy w tanich sklepikach to zjawisko jest najlepiej widoczne. Im cena niższa tym wełna pewniejsza... Przecież METKA zdecydowanie informuje, że to jest produkt z górnej półki w mega atrakcyjnej cenie.

Eh...a ludzie ślepo wierzą w to...bo albo pani miła, albo (najczęściej) niewiedza ich gubi. Dlatego teraz jestem zmuszony napisać wam okrutną prawdę. Otóż gów...o prawda moi drodzy. Zadziwiający jest również fakt, że nie sposób znaleźć hurtownie, w których sprzedawana jest tkanina wełna z poliestrem. W Polsce fabryki produkujące dobrą tkaninę na spodnie można policzyć na palcach jednej dłoni, a i to nie wiem czy tą dłonią dałoby się coś chwycić. Te fabryki produkują albo na eksport albo duże zlecenia na tkaniny mundurowe. Firm, które sprzedają męską odzież wysokiej jakości w naszym kraju jest tylko kilka. Mój zacny szef sprowadza wełnę z poliestrem z Portugalii. To co sprzedają w hurtowniach to import z dalekiego wschodu, poliestry i wiskozy z poliestrem. Dlatego też dobrym firmom odzieżowym tak strasznie trudno wejść na polski rynek.

Ostatnio byłem świadkiem, gdy mój szef dzwonił z ofertą handlową do kilku sklepów. Nie uwierzycie ale okazuje się, że nawet właściciele sklepów nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo są oszukiwani i co sprzedają. Smutna to prawda. Za tydzień napiszę Wam co z tym fantem zrobić i być mądrzejszym od tych najmądrzejszych.

 

Polecane produkty

Spodnie męskie wizytowe

Spodnie męskie wizytowe

Spodnie o kolorze głębokiej czerni. Trwały kolor, można prać w pralce. 44% wełna54% poliester 2% elastan....

Polecane artykuły

Bądź mądrzejszy, nie daj się oszukać. Jak odróżnić naturalną tkaninę od syntetyków.

Bądź mądrzejszy, nie daj się oszukać.  Jak odróżnić naturalną tkaninę od syntetyków.
Sprawa niestety jest trudniejsza niż mogłoby się wydawać. W dzisiejszych czasach poliestry są tak dobrymi podróbkami wełny, że na pierwszy rzut oka czy dotyk nie sposób odróżnić, ale można wykluczyć część produktów. Jeśli chcesz kupić spodnie lub garnitur zawierający wełnę... Więcej