Jak dobrać spodnie do sylwetki

 

Grafitowe chinosy męskie slim

Grafitowe chinosy męskie slim

 

Wszyscy widzimy jak otoczenie wokół nas się zmienia. Dotyczy to wielu aspektów życia ale przede wszystkim zjawisko zmian uwidacznia się w panującej modzie.

Moda męska kryje w sobie wiele, począwszy od drobiazgów poprzez konkretne części garderoby. Przez wieki zaszło wiele zmian, lecz są również trendy, które co jakiś czas powracają.

Obecnie w męskiej garderobie nie powinno zabraknąć, prócz dobrze dopasowanego garnituru i eleganckich, wysokiej jakości butów, spodni męskich na odpowiednie okazje. Najistotniejszą kwestią jest jednak odpowiedni dobór spodni do sylwetki. Nie dla każdego to samo będzie dobre. Ten sam fason spodni na jednych będzie wyglądał rewelacyjnie, drugiemu natomiast uwydatni mankamenty albo nawet zniekształci proporcje, które powinny być zachowane.

Tkaniny, z których wykonuje się dobre spodnie męskie muszą być wysokiej jakości. Powinny zapewniać nie tylko komfort użytkowania ale również ułatwiać czynności związane z nimi, takie jak pranie oraz prasowanie.

Wygodne spodnie to tak naprawdę takie, które nie są ani za duże ani za małe. Jeśli wybierze się zbyt duży rozmiar to zwyczajnie nie będą się trzymać w pasie i zaczną opadać podczas poruszania się. Regulowanie obwodu pasa za pomocą paska to niepotrzebny i nieskuteczny zabieg, spodnie utracą fason, zaczną się marszczyć i nie będą się odpowiednio układać. Zbyt ciasne spodnie ograniczają swobodę ruchu, a ponadto nie sprawiają dobrego wrażenia wśród osób, które na nas patrzą. Trzeba wybierać fasony odpowiednie do sylwetki i w prawidłowym rozmiarze. 

 

Jak dobrać spodnie do sylwetki

Niestety nadal istnieje przekonanie, zwłaszcza wśród niemłodych panów, że jeśli ma się trochę więcej ciała, zwłaszcza w okolicy pasa, to trzeba nosić obszerne ubrania i wybierają takie, które sprawiają wrażenie za dużych. Nic bardziej mylnego! Brzuszek to nic strasznego i można w taki sposób dobrać garderobę, aby go ukryć i jednocześnie móc sobie pozwolić na zakup modnych ubrań.

 

Chinosy slim

 

Niebieskie chinosy z nogawką typu slim

 

Spodnie męskie na lato

Szare spodnie bawełniane fason slim

 

 

Szczupłe uda i wystający brzuch - to spodnie nie mogą mieć wysokiego stanu, ponieważ będą opadać na biodra, a krok spodni zamiast we właściwym miejscu wyląduje nad kolanami. Szersze nogawki będą wyglądać na zbyt luźne. Najlepsze będą spodnie slim, które posiadają niższy stan. Często na takie sylwetki robi się spodnie z lekko wyciętym przodem tak by spodnie leżały pod brzuchem.

 

Szare spodnie w kant

Szare spodnie w kant

 

Szare spodnie bawełniane - regular

 

Granatowe chinosy regular

Granatowe chinosy regular

 

Granatowe spodnie regular

Granatowe spodnie regular

 

Wystający brzuch, masywne ręce oraz uda, czyli problemem jest nadwaga to odpowiednie będą spodnie regular. Istotnym jest, czy zwiększona masa ciała jest proporcjonalna, czy też zdecydowanie więcej jest w pasie. Przy proporcjonalnej otyłości można nosić spodnie z wyższym stanem, wystający brzuch wymaga spodni, które „kończą się” pod pępkiem.

Sylwetka umięśniona, masywne uda

Panowie o takiej budowie ciała powinni unikać spodni slim, które mogą się nie zmieścić na uda, lub jeśli któryś z panów postanowi mimo wszystko wcisnąć się w takie spodnie, w efekcie będzie wyglądał jak w damskich leginsach. Spodnie na szerokie uda, rozbudowane nogi, to spodnie regular, których nogawka w górnej części jest szersza niż w spodniach slim.

Szerokie biodra oraz węższy pas

Dość spory problem z doborem odpowiedniego fasonu mają mężczyźni, u których występuje duża różnica w obwodach pasa i bioder. Wysoki stan nie jest odpowiedni, ponieważ koniecznym byłoby zakładanie paska, co w tej sytuacji skończyłoby się marszczeniem spodni w pasie.Tutaj najlepiej będą pasować spodnie z niższym stanem. W niektórych przypadkach warto zwęzić spodnie w pasie. 

Krótkie nogi, długi tułów. Krótki tułów, dlugie nogi

Panowie, u których widoczna jest dysproporcja pomiędzy długością nóg a torsem, powinni tak dobierać krój spodni, aby wizualnie wyrównać proporcje. Zbyt długi tors można skrócić spodniami z wyższym stanem. W zależności od wzrostu spodnie mogą być lekko dopasowane (dla mężczyzn wysokich oraz niższych) lub typu regular (dla wysokich). Aby optycznie skrócić nogi i wydłużyć zbyt krótki tors, należy nosić spodnie o niższym stanie. Przy szczupłych nogach odpowiednie będą slim, przy bardziej rozbudowanych te o kroju regular.

Wysoki mężczyzna, którego sylwetka nie posiada żadnych charakterystycznych punktów może nosić tak naprawdę każdy fason spodni. Jeśli podąża za najnowszymi trendami to śmiało może pozwolić sobie na spodnie slim, bardzo dobre będą także spodnie regular.

Niski mężczyzna absolutnie nie powinien ubierać spodni szerokich, ponieważ nie dość, że optycznie skrócą sylwetkę to dodatkowo poszerzą nogi. Najlepszym fasonem będą spodnie lekko dopasowane. Na dole nogawki nie powinno się nic dziać. Zbyt długa nogawka marszczy się, co powoduje, w takim samym stopniu jak mankiet, wizualne zaburzenie proporcji.