Spodnie męskie na lato

22-05-2019

Długie spodnie to podstawa męskiej garderoby - od nich zaczyna się każda stylizacja. Każdy mężczyzna potrzebuje mieć ich w garderobie co najmniej kilka - eleganckie spodnie garniturowe zaprasowane w kant, spodnie wizytowe, idealne do pracy w biurze, modne ostatnio chinosy i klasyczne jeansy - trudno wyobrazić sobie szafę nowoczesnego mężczyzny bez tych pozycji. Elegancki mężczyzna nie może sobie pozwolić na noszenie w pracy latem szortów czy bermudów - jak więc wybrać długie spodnie na lato, by były wygodne, przewiewne i eleganckie?Na największe upały: Spodnie lniane.

Najbardziej przewiewną i lekką, a zarazem elegancką tkaniną jest len. Z tego surowca powstają zarówno lekkie spodnie na co dzień, jak i eleganckie garnitury. Lniane spodnie to idealna alternatywa zarówno dla spodni garniturowych, jak i jeansów czy bawełnianych chinosów. Ich luźny, płócienny splot zapewnia przewiewność, optymalną zdolność odprowadzania wilgoci - to zasługa faktu, że nici, z których zbudowana jest tkanina, nie przylegają do siebie lecz tworzą między sobą niewielkie, wolne przestrzenie, umożliwiające swobodną cyrkulację powietrza.

 

Lniane spodnie męskie

Spodnie męskie lniane 

 

Spodnie męskie len z bawełną

Chinosy męskie len z bawełną

Nie tylko len.

Luźny splot, umożliwiający swobodny przepływ powietrza, charakteryzuje nie tylko tkaniny lniane. Mężczyzna stawiający na maksymalną wygodę latem, bez konieczności rezygnowania z elegancji, może wybierać także spośród modeli bawełnianych. Wyjątkową przewiewnością charakteryzują się cienkie tkaniny bawełniane. Spodnie uszyte z cienkiej bawełny lub bawełny z lnem nadają się zarówno na co dzień, jak i na szczególne okazje.

Całkowitą nowością na rynku są bojówki wykonane z tkaniny, w której skład wchodzi 56% lnu i 44% bawełny. 

 

 

Bojówki męskie na lato

Bojówki len z bawełną

 

Chinosy meskie len z bawełną

Chinosy bawełna i len, z zakładkąChinosy - eleganckie, letnie spodnie do pracy.

Stopniowo zaciera się granica między tym, co przeznaczone jest jedynie na szczególne okazje, a stylem codziennym. Garniturowe spodnie zaprasowane w kant przestały być codziennością szykownego mężczyzny - moda pozwala dziś na większy luz. Spodniami idealnie komponującymi się z koszulą i marynarką, a przez to idealnymi do pracy w letnie dni, są bardzo modne chinosy. To proste, materiałowe spodnie z czterema kieszeniami, szyte z lekkich materiałów - cienkiej bawełny bądź połączenia bawełny z lnem i/lub elastanem, dzięki czemu są wygodne i przewiewne. 

 

 

Chinosy męskie

 

Jasne spodnie męskie

 

Chinosy powstały pod koniec XIX wieku, z myślą o amerykańskich żołnierzach walczących o Filipiny. Tamtejszy gorący klimat wymusił zastosowanie spodni przewiewnych, a zarazem wytrzymałych. Takie właśnie są bawełniane chinosy. Czy może być lepsza rekomendacja?